ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4914056
*
nr 491 4056
Spegel
förgylld, 180x80
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 oktober 2007
kl 16:33:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/10 15:45:54
1
1.000 kr
21/10 14:37:32
2
900 kr
21/10 14:38:25
2
1.000 kr
21/10 14:39:17
2
1.500 kr
21/10 16:00:00
1
1.500 kr
21/10 16:01:40
1
1.800 kr
22/10 10:26:45
3
1.800 kr
22/10 10:27:57
3
1.900 kr
22/10 14:45:02
2
2.000 kr
22/10 15:55:26
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 491 4056
Spegel
förgylld, 180x80
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 oktober 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/10 15:45:54 | 1 | 1.000 kr |
21/10 14:37:32 | 2 | 900 kr |
21/10 14:38:25 | 2 | 1.000 kr |
21/10 14:39:17 | 2 | 1.500 kr |
21/10 16:00:00 | 1 | 1.500 kr |
21/10 16:01:40 | 1 | 1.800 kr |
22/10 10:26:45 | 3 | 1.800 kr |
22/10 10:27:57 | 3 | 1.900 kr |
22/10 14:45:02 | 2 | 2.000 kr |
22/10 15:55:26 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23